ערוץ 10 בפסטיבל הנהי השנתי


חדש! להקת מגיני הדמוקרטיה במופע שכולו סחטנות רגשית ופופוליזם זול, לכל המפחית במחיר.

מדוע שוב מנסים להסיט אותנו רגשית (תחת הקמפיין המתוקשר “רק לא ביבי”), מדוע מזלזלים באינטלגנציה של הציבור, ומדוע חושבים שאנחנו צריכים להמשיך ולצור את הסמים הרעים של הריאלטי עד לבלי די.

כל מי שפתח את מסך ערוץ 10 היום בערב ראה בשליש המסך את ביבי בתצלום שחור לבן ובתמונה לא מחמיאה בעליל, ולידה מתנוסס כתב האישום –

“ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמשמש כשר התקשורת, מסרב למצוא פתרון.
בשל כך, החליט ועד העובדים להפסיק הלילה את שידורי ערוץ 10”

ובפייסבוק שוב מסתערים במקהלה חבורת “מגיני הדמוקרטיה” – התגובה של לבני לא מאחרת לבוא והיא משנה את תמונת הפרופיל שלה בפייסבוק ל”מצילים את ערוץ 10”, מיקי רוזנטל מרחיק לכת וטוען שנתניהו הוא המחסל וכל “מי שהדמוקרטיה יקרה לליבו חייב לעצור את המתנקש”, כך למעשה משווה מיקי שהיה עד לרגע כניסתו לפוליטיקה המקביל של יאיר לפיד בערוץ 10, את נתניהו ל”מחסל” ומישהו צריך “לעצור את המתנקש”, זה רק אני או שיש סיכוי קטן שמישהו יפרש את האמירה של חבר כנסת מכהן כדין רודף וקריאה לחיסול??

מיקי-רוזנטל-נתניהו-הוא-המחסל

לבני-מצילים-את-ערוץ-10-פייסבוק

ערוץ 10 על כל 12 שנותיו הקצרצרות שלו הוא עלילה אחת ארוכה איטית ומיוסרת של אוליגרכיה תקשורתית ואליטיסטית שמנסה בכל הכח להתחקות לאחיותיה הזכייניות בערוץ 2 וללא הצלחה. כבר בסיכומה של השנה הראשונה ב-2002 שבה שניתן הזיכיון לשתי הזכייניות בניהולו של מוטי קירשנבאום הערוץ נחל כישלון ולא הצליח לספק את הסחורה, ב-2003 הערוץ נכנס לתקופה של “צנע” – פיטורין, שידורים מצומצמים ומרוץ חיזורים אחרי משקיעים חדשים ולבסוף ב-2004 אחרי סבב השקעות וחילופי מנהלים ערוץ 10 זכה לעדנה קלה עם שעשועון “משחק מקדים” בהנחיית גלית גוטמן ועוד שורה ארוכה של מרעין בישין שיצאו מבית המדרש של ערוץ 10.

במשך השנים כניסיון רדוד לקושש רייטינג הפך ערוץ 10 לסוכן רדוד של תרבות הרייטינג ותוכניות הריאליטי והביא לקדמת המסך של כל בית בישראל את תכנית הרכילות הצהובה “פיק אפ” המציגה תככי מין, בגידות ושאר מעללים משובבי נפש המתרחשים ב”קוק פיט” בחברת התעופה הישראלית “טרנס”, ב-2006 גייר את הריאלטי “לרדת בגדול”, רכש את הפורמט של “איירון שף” תחת השם “קרב הסכינים” תוך כדי קרב הסכינים שלו עם ערוץ 2, וב-2007 התעלה לשיאי הפסגה הרוחנית והאינטלקטואלית עם היבוא של הפורמט “הישרדות” לישראל – עוד תוכנית ריאליטי המשלבת גם “דרך ארץ” ביחסים בין אדם לחברו וגם פורנוגרפיה רכה על רקע של עצי קוקוס אקזוטיים. הישרדות תרם את חלקו ללא ספק לנכסי צאן הברזל במפעל התרבותי בישראל עם קלוז-אפ הלא מתפשר של הישבן של מרינה שיזכר עוד דורות רבים אחרינו, כבר ציינתי שבערוץ 10 משקיעים במורשת אבות?

ריאליטי-רייטינג-ערוץ-10
לאורך כל 12 שנות קיומו של ערוץ 10, כמות הכספים שהושקעה בהפקה של החיקוי הישראלי לרפש האמריקאי היא עצומה לאין שיעור, בפועל קורה בדיוק ההיפך ממה שהדירקטוריון בערוץ 10 סבור – ככל שהם יורדים יותר נמוך – הציבור מתרחק יותר והרייטינג צונח , ולא נוסק. תפיסת העולם המסחרית של הערוץ פושטת רגל, ובכל פעם שהערוץ נכנס לחובות הוא מבקש מהמדינה “הסדרי חוב” , תספורות וביטוליים זיכויים ומחיקה.
ב-2009, לאחר מחאה של עובדי הערוץ וחבורת “מגיני הדמוקרטיה” – החליטו באוצר להגיע עם הערוץ להסדרי חוב – את חלקו לדחות ל2012 ואת חלקו למחוק (מקור : גלובס 2009 : “מסתמן: 18 מיליון שקל מתוך חובות ערוץ 10 בתחום הקולנוע ימחקו” http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000512634)

ב-2011, לאחר שהכנסת סירבה שוב לפרוס את חובות הערוץ, הוחלט שהמסך יוחשך בראשית 2012, חמישה ימים לפני מועד הסגירה, הגיעו להסדר נוסף עם הערוץ וניתן לו המשך זיכיון עד ראשית 2013.
בסוף 2012 חזר שוב אותו התסריט השחוק של איומי סגירת הערוץ ושוב פעם האוצר החליט על הסדר חוב ונתן הלוואה לערוץ ע”ס 65 מיליון ש”ח, באותו החודש ממש היה זה דווקא שנוא ליבם של עובדי הערוץ, נתניהו שסייע לפיטורים המוניים בערוץ על ידי חקיקת חירום בועדת הכספים למתן היתר נוסף להארכת זיכיון הערוץ.

עננת החובות הכבדים שרובצים על הערוץ, לא הפריעו לו לנהל חברה אוליגרכית שבה הפרשי השכר בין הזוטרים הנע בסביבות ה-6,000 ש”ח לבין ה”טאלנטים” הנע בסביבות ה-70 עד 100 אלף ש”ח עומד על יותר מפי 10. נורמה זו עלתה לביקורת ציבורית ורק בחודש ספטמבר האחרון הוחלט על צמצום הפסטיבל והגבלת שכר הטאלנטים בערוץ לתקרה של 45 אלף ש”ח “בלבד” (מקור : http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000968237) , העובדה הברורה והעצובה היא ש-12 שנות ניהול כלכלי כושל לא הביאו את בעליו לידי המסקנה המתבקשת שזו נורמה פסולה מלכתחילה, מוסרית ובעיקר – אחראית לחלק לא מבוטל מהבור התקציבי של הערוץ.

וכמו תמיד – מר כלבוטק יוצא נשכר

מר “כלבוטק” רפי גינת הגיע בינואר לערוץ עם “כישורי ניהול פיננסי” יוצאים מן הכלל ומונה למנכ”ל הערוץ, הוא גרף לכיסו לא פחות מאשר 175 אלף ש”ח בחודש בשעה שה”בייבי” שלו – כלבוטק גורם לערוץ בניהולו בפסדים של 5 מיליון ש”ח ( מקור:www.themarker.com/advertising/1.2342052 ). רפי גינת לא הצליח להביא משקעים חדשים ומצא לבד את הדלת החוצה ביולי 2014 בשעה שכבר ברור שהזיכיון של ערוץ 10 לשנת 2015 הוא מוטל בספק.

באין ברירה כמו כשאין ברירה – מחשבים מסלול מחדש

ביוני השנה פורסם כי בעלי המניות בערוץ 10 העלו “יוזמה חדשה”
(מקור: http://www.themarker.com/advertising/1.2356750)– ערוץ 10 יתמקד בחדשות, תוכן, דוקו ותחקירים. הוא יפסיק את המרוץ לתחתית בתחרות הרייטינג ויפסיק לייצר הפקות ענק ראוותניות וגרעוניות של תכניות ריאליטי. הוא יתפוס את מקומו בתרבות הישראלית ויקבל את הבכורה של ערוץ 2 ברייטינג (לעת עתה). היוזמה כמובן כרוכה בויתור “קטן” של 270 מיליון ש”ח חובות כלפי הערוץ.
וואלה, מישהו החליט להחליף דיסקט. מעניין העיתוי, כחודש לפני שגינת עוזב את תפקידו ושלכולם ברור שהוא כבר בדרך החוצה, וכשברור לכולם שהאשראי של הרשות השניה (המדינה) לשנת 2015 נגמר.

גוואעלד סוגרים לנו את השיבר !! לא עוד מימון ל”מעושרות 3″ ו”הישרדות 4″- ודומיהן (הרי רק אלו ההפקות הראוותניות שבאמת זוללות את הדולרים – כמה עולה להחזיק חברת חדשות רזה עם צוות מיומן שמסוגל “להתקיים” מ15 אלף ש”ח חודשיים כשכר חציוני) האם בעלי המניות החביבים היו מתאמצים לשבת, לחשוב ולנסות ולחשב מסלול מחדש אם היינו שומעים בקולם של “שומרי הדמוקרטיה” ומבטיחים לערוץ 10 זיכיון קבוע והסדרי חוב לעוד 20 שנה? ברור שלא.
לא שיש לי, אבל אני באופן אישי הייתי מוכן לשלם קורבן ציבורי חד פעמי של 270 מיליון ש”ח בשביל לסלק מהמסך אחת ולתמיד את הזבל שקונים בכל שנה מ האמריקאים בעטיפה של כחול לבן המטמטים את הנפש והתודעה גם יחד הקרואים תוכניות בידור וריאליטי – שנים על גבי שנים מנסים לדחוף לנו את הזבל הזה – והציבור מצביע ברגליים ומכבה את המסך שהוא רואה “מעושרות” ו”הישרדות”, אז כנראה שהציבור אחרי הכל לא מטומטם וגם לא ישלם.

שנים עשר שנים תמימות של כשלון עסקי צרוף שנה אחר שנה ושחושבים על זה המצב היה גרעוני כבר מהחודשים הראשונים ורק ביוני האחרון נפל למישהו שם בדירקטוריון האסימון – די לרדיפת הרייטינג, בואו נעשה חברת חדשות שהיחס בין משכורות הטלנטים לעובדי האולפן הוא הגיוני, בואו נביא “סטארט-אפ” חדש – תכנים איכותיים, לא צריך תקציב של הוליווד ומשכורות של 70 אלף ש”ח בחודש בשביל לעשות כתבות תחקיר איכותיות שהן רלוונטיות לציבור, לא חסרים תכנים חברתיים שמעניינים את הציבור וחינוכיים שרלוונטים גם ב-2014 לנוער בישראל. (יש דבר כזה).

נדמה לי שעתה, רגע לפני הזריחה, המסר שלי הועבר,
יואיל נא הקורא שבלבו נותרו אי אלו השגות להוסיף אותן כאן.

נ.ב
אין מכל הדברים האמורים לעיל להכחיש שמעת לעת, מצהובון לשעשועון, מבליח הערוץ עם כתבות תחקיר מעניינות ורלוונטיות עם ארסנל של כתבים איכותיים ותחקירים חשובים מאין כמוהם (“המיטה המעופפת” , “ביבי טורס” , “שיטת השקשוקה” – שלא פורסמה בסוף בשל התנגדותו של רפי גינת והקשרים שלו עם משפחת עופר, “בומרנג” )– כן ירבו

Previous המשחק המאוס ומחיר הבחירות
Next חיסול מתוקשר

1 Comment