אפוקליפסה עכשיו, החזון השפוי של הרוב המתון והחושב בישראל


ّّّפתרון שתי המדינות הוא עדיין הפתרון ההגון ביותר שקיים . שני עמים, לכל עם מדינה. פשוט, הוגן.

מדוע לפלסטינים לא מגיעה מדינה משלהם? הרי זוהי זכותם הטבעית, מדינת ישראל הוקמה מתוך עוול שנגרם לפלסטינים, אסון לאומי, כפי שהעם היהודי חווה אסון באירופה כך הערבים חוו אסון שאינו נופל הימנו. אנו יכולים כיהודים וכאוהבי אדם לכל הפחות לסייע להם להקים מדינה לצדנו, בשטחים שבהם בלאו הכי יש רוב ערבי ומיעוט יהודי, מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי ראשון במעלה, אנו צריכים להיות הראשונים המכריעים לכף זכות בכל התכנסות עולמית ולהוות אור לגויים. למעשה מה שמונע מחזון השלום לקרום עור וגידים הוא חבורת יהודים משיחיים מסוכנים שישוביהם תוקעים טריז באפשרות המדינה הפלסטינית ומונעים את הקמתה ומובילים אותנו לסכסוך דמים ממושך, לא רק שהשלום בינינו לבין הפלסטינים נמנע אלא גם שהשלום עם מדינות האיזור נמנע בשל כך.

.

דא עקא, שרובו של העם מחרחר מלחמה, לאומני ופאשיסטי ומעדיף לגרור אותנו למלחמת דת מיותרת. מה לנו ולמלחמת הדת הזו? הרוב משני צדי המתרס רק רוצה לחיות בשלום. ראו את ההתרסה חסרת האחריות של חברי הכנסת, איך הם מעזים לעלות להר הבית? בשביל מה? רק בשביל להתסיס ולזכות בעוד קצת אהדה פופוליסטית של אוהדי מירירגבפייגלין, בגללם נרצחים אנשים ברחובות. בשביל מה החבורה של ליברמן יצאה לרחובות וחילקה את המגזין של שרליאבדו עם קריקטורה של מוחמד? רק בשביל להתסיס את הרחוב? חברי הכנסת הימנים והמתלהמים הם אלו שנושאים באחריות להתפרעויות של הערבים.

.

לו רק היינו עם קצת יותר נחמד, קצת יותר סבלני, קצת פחות קנאידתי. היינו מעוררים את הצד האנושי בשני צדי המתרס, היינו מביאים לקירוב לבבות ולחיים משותפים של שתי מדינות, זו לצד זו.

.

בנושא רגיש כל כך שנוגע לביטחונה של ישראל רצוי שלא רק נאמין אלא גם נלמד ונסיק מסקנות מתוך הניסיון בשטח. ב-2005 הפצרנו ואמרנו, הכיבוש בעזה חונק את האוכלוסיה המקומית, אנחנו צריכים לאפשר להם יותר מרחב, יותר עצמאות, דמוקרטיה, ועזה תוכל להיות דוגמה ומופת, אור לגויים, של שלום וקידמה. צדקו האמריקאים שמיטיבים להוביל את המזרח תיכון כולו למקום בטוח ושליו יותר כשטענו שאין לחשוש ממפלגות אסלאמיסטיות שיתמודדו בבחירות, כאשר הן יגיעו לעמדת ההנהגה הן יתמתנו ויגלו אחריות לאומית, ככה זה, בדיוק כמו עם מורשת הקרב של האצל וצהל, עובדה, גם בישראל, שמיר ובגין היו מה שנקרא באופן פוליטקלי קורקט לוחמי חירות, חופש‘ , או בקיצור, טרוריסטים. כך גם איסמאעיל הנייה, שחמאס תפסו את השלטון בעזה הם קידמו את עזה להיות עיר קוסמופוליטית של תיירות, עיר קייט, כמו אילת. לא די בכך אלא שהם גם שקדו על פיתוח המוסדות הדמוקרטים בעזה, מערכת המשפט מפותחת וחינוך עם אוריינטציה מערביתטכנולוגית.

הון העתק שהשקיעו מעצמות המערב ובראשן האיחוד האירופי, צרפת וארהב מסתבר שהחזיר את ההשקעה עבור האזרחים – העזתים בנו עיר תת קרקעית של ממש, עם מערכות מסתור ובונקרים מבוטנים בעומק האדמה לשמור על ביטחון האזרחים מחשש להתפרצות מלחמה גרעינית עם השכנה ישראל התוקפנית והכובשת.

.

וגם מעל הקרקע ניכרת התקדמות משמעותית אצל העזתים, מפעלים רבים צצו כפיטריות ומעסיקים אזרחים בתעשייה הביטחוניתהעזתית, מחרטות, יצור פלדה וסגסוגות מתכת מתקדמות, חומרי נפץ וארטילריה, שילוב של מדע וטכנולוגיה לצרכי שלום והגנה. עובדה היא, שלאחר פינוי עזה מהכיבוש, ביטחון הישראלים רק גדל באיזור ובישראל כולה, כמובן שמדי פעם כפי שקורה עם ידידים היה צורך להתערב צבאית ולמנוע מרד עממי ספורדי פה ושם בדמות של ארטילריה קלה, שלושה מבצעי בזק קצרים הביאו אותנו לכדי ההודנה הנוכחית, שמיטב המומחים סבורים שהיא תאריך לכל הפחות עוד חצי שנה תמימה.

.

לכן, קרוב לודאי שאפשר להסיק נכונה, היום יותר מבעבר, שיש הנהגה פלסטינית אחראית, רחבה בראשות אבו מאזן ובשיתוף החמאס, שהפלסטינים ידעו לעשות שימוש מושכל ונבון בשטח המדינה החדשה שיקבלו לפי כל דין. ראשית, הציבור בישראל חייב להבין, שכדי שתוכל להתאפשר מדינה חדשה ודמוקרטית, פלורליסטית ובת ברית של שלום עם ישראל, אסור שימצאו בו בשטח יהודים כלל וכלל, מכיוון שאנו אנשים פרגמטיים ומתונים אנו מבינים שגושי ההתשייבות הגדולים לא יוכלו לצערנו להתפנות, כמו אריאל וגוש עציון, אבל את שאר המקומות ראוי לפנות ויפה שעה אחת קודם. משום שיהודים הם אבן נגף בדרכה של מדינה דמוקרטית פלסטינית. הם מחרחרי מלחמה, פורעים ועצם נוכחותם מהווה חסימה של מדינה דמוקרטית. כמובן שאצלנו בישראל בשל אותו ההיגיון בדיוק חובתנו היא לדאוג לכל צרכי המיעוטים, בכללם ערבי ישראל והבדואים, כמובן שאין צורך לדרוש מהם ליטול חלק בחובות הלאומיות כמו שירות צבאי או שירות אזרחי לאומי שהרי הדבר עלול לפגוע ברשותיהם הלאומיים ואסור לנו לכפות עליהם כי שותפות אזרחית יכולה לצמוח רק מרצון טוב בניגוד לאופן שבו אנו מכריחים את אלו המחויבים בגויס למורת רוחם.

1000014

לא כל שכן בהמשך ישיר לאותו העיקרון ישראל בניגוד לפלסטין שתקום בקרוב, איננה דמוקרטיה במלוא מובן המילה, שורה של חוקים מנציחים אפליה ממוסדת בין הלאום היהודי לערבי וכדמוקרטים אמיתיים עלינו להלחם יד ביד לתיקון חוקתי של חוק השבות ולחוקק שבות דומה שיאפשר גם למשפחות פלסטיניות לחזור ארצה למולדתן כשם שליהודים יש את אותה הזכות ובכלל יש לאפשר לכל פלסטיני שמבקש מגורים בישראל ולזרז את הליכי הגעתו בעיקר היום שהמזרח התיכון איננו עוד בית בטוח גם לא לערבים עצמם.

.

המדינה הפלסטינית שתקום תהווה גם את הפתרון העולמי לבעיית הפליטים הפלסטינים, בעולם יש כיום כ-5 מיליון פליטים, שלושה מתוכם חיים בלבנון, סוריה, ירדן וערב הסעודית ובעת ההכרזה על קום המדינה תהיה להם הזכות הטבעית כמובן לשוב למולדתם, כלומר, לא בדיוק למולדתם אלא קצת ליד, בשטחי יהודה ושומרון. מדובר באנשים משכילים בעלי אידיאולוגיה פרו מערבית ודמוקרטית, הם כמובן יתרמו מאוד לפיתוח הכלכלה הפלסטינית עם מעט סיוע תקציבי כמובן מהאיחוד האירופי וארהב שיושקע בתבונה בתעשייה המקומית, הם גם יחזקו את הדמוקרטיה ויתרמו למדינה החדשה מניסיונם הקודם בסוריה, ירדן ולבנון. אנו סמוכים ובטוחים שהממשלה הצעירה בראשות אבו מאזן תעשה כל שביכולתה על מנת לקלוט את הפליטים החדשים כאזרחי שווי זכויות כפי שנקלטו בכל ארצות ערב. לאחר שתקום המדינה ודאי שהתביעות ממדינת ישראל יבואו לידי סיומן, הר הבית והמקומות הקדושים לירושלים יעברו לשליטה בינלאומית של האום ויוצבו שם כוחות צרפתיים או אולי גרמנים. בשל הניסיון המוכח של כוחות האום לשמור טוב על הביטחון והאינטרס הישראלי כמו יוניפיל בלבנון או ברמת הגולן ששם מוכיחים כוחות האום עמידה איתנה מול גורמי טרור כמו גהבת אל נוסרה.

.

כפי שראינו בעבר, ניתן בהחלט לסמוך ההנהגה של שכנינו, כפי שראינו בהסכמי אוסלו שנשמרו עד היום באדיקות, פרט לכמה יוצאים מן הכלל ביניהם מסמכים שנמצאו במוקעטה, משכנו של ערפאת ברמאללה ב-2001 המראים על הוצאות כספיות למימון עמותת השלום גדודי חללי אל אקצאשהיו אחראים על הוצאה לפועל של עשרות פיגועי טרור בישראל, תכנון והבערת השטח של מרי עממי‘ (האינתיפאדה השניה) שפרצה כמובן בגלל שרהמ לשעבר אריאל שרון העז לעלות להר הבית ופגע בציפור נפשם של הפלסטינים באוקטובר 2000 או שבעצם פרצה כמהלך מתוכנן על ידי ערפאת ואנשיו כפי שעמאד פאלוגי שהיה שר בכיר ברשות הסביר או כפי שהסבירה סוהא שבעלה הוא העומד מאחורי המרי הספונטנטי‘, ההחלטה האמיצה להעניק לפלסטינים כעשרת אלפים רובי קלצניקוב התבררה כתרומה משמעותית לביטחון והשלום לאחר שאלו האחרונים שימשו לתקיפת צהל.

.

אכן פרט לכמה אירועים בודדים שציינו, יש יסוד סביר להניח שההנהגה הפלסטינית פניה לשלום, לו רק אהוד ברק היה מציע קצת יותר בקמפדיוויד ב-1999, לו רק נתניהו היה מפסיק להתעקש על זוטות כמו כיבוד הסכמים לאחר הסכם ואי ב-1997, לו רק הצעת קלינטון הייתה נדיבה מעט יותר ב-2001, במקום להציע להם בין 95-97 אחוזים מהשטח יחד עם חלוקת ירושלים היה מציע להם את שלושת האחוזים הנותרים והיה מקבל את זכות השיבה של הפליטים הפלסטינים למולדתם בפלסטין, בעכו, בצפת ובחיפה, ייתכן שכבר היינו יכולים לאכול היום חומוס ברמאללה. ההוכחה החותכת לכל המקטרגים על השלום היא נאום יוהנסברג של ערפאת ב-23 במאי  1994, בו היה אפשר להתרשם מנאום שכולו חזון של שלום ואחווה עם מדינת ישראל, ערפאת טען על הסכמי אוסלו הסכם זה אינו נחשב בעיניי יותר מהסכם שנחתם בין הנביא מוחמד לשבט קורייש”, וכך בעצם טען שתוקפם של ההסכמים הוא נצחי ובטוח כפי שהסכם חודייבה נשמר בהקפדה.

article-2723784-20806EB400000578-844_634x373

לא רק שאלו מספר אירועים בודדים, אלא גם שהם שייכים להיסטוריה, למזלנו יושב היום בראש ההנהגה הפלסטינית מנהיג מתון עוד יותר, אבו מאזן מאמין בדרך השלום וכראייה לכך היא נאומיו הפייסניים, הוא לעולם לא דיבר על תורת השלבים כמו ערפאת, הוא משכיל ואקדמי ונושא עבודת הדוקטורט שלו נקרא הקשרים הסודיים בין הנאצים לבין מנהיגי התנועה הציונית” שבה הוא מעלה היפותזה מדעית שמספר הנרצחים בשואה ודאי לא עלה על מיליון, ונושא השואה שלעצמו הוא מכשיר תעמולה של התנועה הציונית להקמת מדינת ישראל

ّ.

שלא כמו חמאס הקיצוניים, הזרם המתון בראשותו של אבו מאזן מעודד פיוס ושכנות טובה עם ישראל, לאחר שבעידוד האמריקאים חזרו שוב במאי2010 מגעים בין הפלסטינים לישראל הודיע אבו מאזן חגיגית שהוא מתחייב להפסיק את ההסתה, וכך היה : חיפה ויפו למשל, מופיעות עד היום בטלוויזיה החינוכית הפלסטינית כערים פלסטיניות. התקשורת הפלסטינית הרשמית מכנה את ישראל בשם המולדת הכבושה בשנת 48′ עד היום, אנשי רשות בכירים מגדירים את הסכסוך הלאומיבין הצדדים כריבאט פי סביל אללה‘ – מלחמת דת למען אללה, מחבלים נקראים בפי בכירים בשם קדושים וגיבורים, תנועת פתח הציגה ממש לאחרונה בפייסבוק ציור שבו סמל המנורה של מדינת ישראל משמש את האות האחרונה של המילה דאעש בערבית כפי שהדובר הרשמי של הרשימה המשותפתהשווה בין הציונות לדאעש.

1000012

גם בזירה המדינית אבו מאזן מקפיד לשמור על ההסכמים ולכן הוא פנה לאום ולגורמים בינלאומיים רק כאשר הוא נאלץ כברירה אחרונה בשל סרבנות השלום של הממשלה הימנית קיצונית שלנו, בנוסף לכל, גם החבירה של אבו מאזן לחמאס היא בשל סרבנות השלום שלנו, בדיוק כשם שמסע החיזורים בתקופה האחרונה של אובמה לכיוון איראן הוא בשל העקשנות של נתניהו וחוסר הכבוד שלו לנשיא ארצות הברית.

.

לאור כל אלו אנו סמוכים ובטוחים, שפתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד שישמור על האינטרסים של הישראלים כפי שישמור על אלו הפלסטינים, וגם אם חלילה בניגוד לכל הסיכויים תתרחש איזו השתלטות עוינת על השלטון הדמוקרטי של אבו מאזן על ידי גורמים קיצוניים ואסלאמיסטים, עדיין נוכל תמיד להגיב ביד קשה כפי שהגבנו לאחרונה בעזה והעולם נתן לנו גיבוי מלא לפעולה שתבטיח את מיגור השלטון העוין והשבת הביטחון והשלום לכנו. כל אנשי הביטחון מסכימים פה אחד שחגורת ביטחון באיזור השרון של 14 קמ (מנתניה ועד הקו הירוק) בהחלט מספיקה כדי להדוף כל ניסיון של תקיפה, אווירית או קרקעית, בזמן הנדרש. כמובן שהיום כבר אין שום חשיבות לנתונים גיאוגרפיים כמו הימצאותו של רכס יהודה ושומרון בגובה של 1,000 מטר בקירוב מעל פני הים הנמצא בשטח השולט לגמרי על כל איזור השרון שהרי אלו שיקולי העבר חסרי חשיבות בעידן של טכנולוגיה ומודיעין.

.

בחזון שאנו רואים לנגד עינינו, יהיה מעבר גבול חופשי בין ירדן לפלסטין, ובין פלסטין לישראל הדמוקרטים והרב לאומית. בעקבות הקריסה האחרונה של סוריה ועיראק ומלחמה בלתי פוסקת בין שיעים לסונים אסלאמיסטים, הרבה פליטים פלסטינים מסוריה ועיראק חצו את גבול ירדן והיום הם חלק מאוכלוסית הפליטים הפלסטינים ירדניים, כך שבעתיד הלא רחוק יתכן שהשלטון האשמיבדואי של ירדן יקרוס ובמקומו תקום ממשלה פלסטינית, ייתכן מאוד שזו תוכל להתאחד לממלכה מאוחדת פלסטינית אחת משני עברי הירדן, ולקיים עם ישראל יחסי שלום – אנו נוכל לטייל בפטרה ולטעום כנאפה בגנין, הם יוכלו לגור בעמאן, שכם, יפו וכפרסבא, אינשאללה.

.

קורא יקר, אנו מקווים שמצאת במסמך העקרונות שלנו מעניין וסייענו במה שיכולנו להראות לך כיצד הקמתה של מדינה פלסטינית תהווה תחילתו של עידן של שלום וביטחון במזרח התיכון, דע לך כי החזון יכול להתממש בתקופה הקרובה ואנו זקוקים לתמיכתך, רק עמידה איתנה שלנו יחד מול גורמים פאשיסטים לאומניים בחברה הישראלית המעוניינים לטרפד כל הסכם שלום תביא לידי תקווה ושינוי !

.

אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום, כי לא חלום הוא !”

.

הצטרפו אלינו עוד היום, עשו לנו לייק !

על החתום, קואליצית ‘אפוקליפסה עכשיו’ הכוללת עשרות רבות של עמותות פמיניסטיות, ירוקות, אדומות, חברתיות וממומנות לזירוז הקטסטרופה הבאה במזרח התיכון

Previous בין אכסטינציאליזם לספרות, עיון במשפט לפרנץ קפקא
Next ביקורת אישית וציבורת על תנועת דרור-ישראל