דאע”ש פועלת למיסוס הבעיה הפלסטינית / עיסאם שאוור, פלסטין עכשיו (תירגום מערבית)


כתבה זו פורסמה בעיתון “פלסטין היום” על ידי עיסאם שאוור והיא עוסקת בפלישה של דאע”ש למחנה הפליטים ירמוכ שבסוריה, בתוך השיח פנימי פלסטיני לגבי קיומו של מחנה הפליטים, נחשפת האג’נדה הפלסטינית האמיתית לגבי קיומם והנצחתם של מחנות הפליטים ברחבי המזרח התיכון לאמור – “מחנות הפליטים הם אבני פינה על מנת לשמור על הנושא הפלסטיני חי בתודעה הערבית והאסלאמית והעולם החופשי“, דהיינו עצם קיומם של המחנות בהן שולט עוני מחפיר, אפליה ממוסדת וברורה, רמיסה וזלזול בחיי וזכויות אדם, הוא אינטרס פלסטיני ראשון במעלה, כך שתושבי המחנות אינם אלא מכשיר ציני פוליטי לניגוח מדינת ישראל. המאמר המלא המתורגם להלן :

“داعش” يتعاون تصفية القضية الفلسطينية  / عصام شاور , فاسطين الان
דאע”ש פועלת למיסוס הבעיה הפלסטינית / עיסאם שאוור, פלסטין עכשיו

.

“الكل سيقتل”.. هذا كان رد تنظيم داعش على المبادرة التي تقدمت بها “أكناف بيت المقدس” لحقن دماء من تبقى من سكان مخيم اليرموك في سوريا، وعدم المساس بالمدنيين وضمان سلامة المقاتلين وخروجهم من المخيم بعد إصرار داعش على احتلال المخيم،  ومن الواضح أن هناك إصرارا على تصفية سكان المخيم بعد أن فتحت جبهة النصرة الطريق لـ”داعش”وقدم له النظام السوري  المساندة بسلاح المدفعية للتمكن من تنفيذ أهدافه القذرة.
“על כולם להיהרג”, זו היתה תשובת הארגון דאע”ש על  היוזמה של אנשי “סביבת בית המקדש” (אכנאפ בית אלמוקדס, ארגון סורי המסונף לחמאס) להשיב את רוח הלחימה לפליטים שנותרו בירמוכ שבסוריה ולמנוע פגיעה באזרחים ולהבטיח את שלום הלוחמים במחנה לאחר ההתעקשות של אנשי דאע”ש לכבוש את המחנה. ברור שישנה נחישות לחסל את פליטי המחנה לאחר שנסללה הדרך על ידי אנשי ג’הבת אלנוסרה לדאע”ש  והונגשה להם המערכת הסורית של נשק ארטילרי כדי לאפשר להם לממש את מטרותיהם האיומות (‘מלוכלכות’)

.

لا يوجد موقف للقيادة الفلسطينية مما يجري في مخيم اليرموك، سواء لقيادة السلطة أو قادة الفصائل الفلسطينية، ولو كانت هناك شبهة فقط لضلوع حركة حماس فيما يجري هناك لقامت الدنيا ولم تقعد تجريما لحماس وتباكيا على أهلنا في مخيم اليرموك،
להנהגת הרשות הפלסטינית אין עמדה לגבי מה שקורה במחנה הפליטים ירמוכ, ללא קשר להנהגת הרשות או להנהגת הפלגים הפלסטינים, ואם היה שם רק ספק למעורבות של החמאס היה קם העולם וצועק ולא יושב ומגנה את חמאס ומתאבל על משפחתנו במחנה הירמוכ,

.

وكنت أتمنى من القيادة أن تتحرك ولو أسوة بموقفها موقف مشابه لما جرى مع الجندي الأردني معاذ الكساسبة الذي تحرك من أجله العالم العربي وأقيم له نصب في رام الله، ولذلك لا بد من تحرك عاجل للسلطة الوطنية الفلسطينية ولجميع الفصائل الفلسطينية لنصرة نساء وأطفال وسكان مخيم اليرموك قبل فوات الأوان.
אני מקווה שההנהגה הפלסטינית תפעל כפי שפעל העולם הערבי לאחר ההוצאה להורג של החייל הירדני, זה הכרחי שהרשות הלאומית הפלסטינית וכל הפלגים הפלסטינים יתמכו באופן מיידי בנשים ובילדים ובכל אוכלוסיית הפליטים בירמוכ לפני שיהיה מאוחר מדי.

.

إنه يسعى إلى إنهاء الوجود الفلسطيني في المخيمات حتى لا تظل شاهدة على الجريمة الإسرائيلية، وجود المخيمات الفلسطينية يعتبر ركنا أساسيا للحفاظ على القضية الفلسطينية حية في وجدان العرب والمسلمين والعالم الحر ولكن “داعش” وبشار وبعض الأنظمة العربية يريدون التخلص من المخيمات من أجل ضرب القضية الفلسطينية وإسقاط حق عودة اللاجئين إلى فلسطين.
דאע”ש מבקש להפסיק את הנוכחות הפלסטינית במחנות הפליטים ובכך למחוק את העדות לפשע הישראלי. מחנות הפליטים הם אבני פינה על מנת לשמור על הנושא הפלסטיני חי בתודעה הערבית והאסלאמית והעולם החופשי, אבל דאע”ש ובשאר ועוד כמה משטרים רוצים להיפטר מהמחנות על מנת לחבל בנושא הפלסטיני ולשמוט את טענת זכות השיבה שלהם לפלסטין.

.

أعتقد أن تنظيم داعش بعد جريمته في مخيم اليرموك أعلن عداءه للشعب الفلسطيني وقضيته، وعلينا حماية مجتمعنا وشبابنا من “داعش” وأفكاره واتخاذ كافة الاحتياطات اللازمة لعدم تكرار ما يحدث في مخيم اليرموك في غزة أو الضفة الغربية.
אני חושב שדאע”ש לאור הפשעים שלו בירמוכ הצהיר על העוינות שלו אל העם והנושא הפלסטיני, עלינו להגן על החברה ובעיקר על הצעירים מפני דאע”ש והאידיאולוגיה שלהם ולנהוג בכל כללי הזיהרות הנדרשים לשם כך כדי לא לחזור על מה שקרה בירמוכ גם בגדה המערבית ובעזה.

.

מקור הכתבה:
http://paltimes.net/details/news/86108/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D9%8A%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%89-%D8%AA%D8%B5%D9%81%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%B6%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%D9%8A%D9%86%D9%8A%D8%A9.html

Previous אחינועם שוב 'נופלת קורבן' בדרכה מרומא לירושלים
Next בין אכסטינציאליזם לספרות, עיון במשפט לפרנץ קפקא